Popularne

PROSTOWNIK AKUMULATOROWY Inwertorowy z Rozruchem 400A 12/24 V Ładowarka 40A

403,70 zł
Brutto
AL3EA1053B89
1000 Przedmioty
Stan
Nowy
Marka
Powermat
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
3.5
Model
PM-PI-400T
Natężenie maksymalne
40
EAN (GTIN)
5904067443136
Ilość
  Wysyłka wciągu 24 godzin

kurier2.png

  Bezpieczne płatności

płatności2

  Płatność za pobraniem

Nie masz pewności? Zapłać u kuriera DPD.

  zwrot/gwarancja

14 dni na odstąpienie od umowy / gwarancja 2 lata

  Oficjalny dystrybutor

Każdy produkt pochodzi bezpośrednio od producenta

PROSTOWNIK AKUMULATOROWY INWERTOROWY

POWERMAT PM-PI-400T

PROSTOWNIK AKUMULATOROWY - INWERTOROWY (JUMP START - ROZRUCH 400A) 12V / 24V

Model: POWERMAT PM-PI-400T

Prostownik inwertorowy to sprzęt, który umożliwia ładowanie różnorodnych rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Mogą to być akumulatory WET z elektrolitem w formie ciekłej, akumulatory GEL z elektrolitem w postaci żelu lub akumulatory AGM z matą absorbującą elektrolit. Co więcej, urządzenie wspomaga także rozruch silników spalinowych. Działa ono poprzez przekształcanie prądu i napięcia dostarczanego przez sieć elektroenergetyczną na taki, który jest bezpieczny do skutecznego ładowania akumulatorów. Dzięki procesowi ładowania, zapewniamy odpowiednią wydajność akumulatora, co istotnie wydłuża jego trwałość.

Funkcja rozruchu pozwala na uruchomienie praktycznie każdego pojazdu w chwili, gdy akumulator jest nawet całkowicie rozładowany.

W skrócie, technologia tranzystorów IGBT jest kluczowym elementem w dziedzinie elektroniki mocy, umożliwiając zaawansowane sterowanie energią elektryczną w różnych zastosowaniach przemysłowych i konsumenckich.

Najwyższej jakości przewody

Rdzeń przewodu wykonany miedzi i w pełni pokryte gumą zaciski "krokodylki" zapewniają pełne bezpieczeństwo pracy i ochronę przed mrozem.

W pełni zabezpieczone "krokodylki"

Wytrzymałe i trwałe, bezpieczne w użytkowaniu.

Rdzeń przewodu wykonany z miedzi

Zastosowanie drutu miedzianego może zagwarantować stabilną wydajność prądową. Przewody do ładowania są żywotne i nie wytwarzają ciepła.

Prostownik wyposażony jest w turbowentylator, który działa automatycznie i zapewnia ochronę układom tranzystorów IGBT

Technologia IGBT

Tranzystory IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) to półprzewodnikowe elementy elektroniczne, które łączą w sobie cechy tranzystora bipolarnego i tranzystora polowego (MOSFET).

Główne cechy technologii tranzystorów IGBT to:

 1. Wysoka wydajność: Tranzystory IGBT charakteryzują się dużą wydajnością energetyczną, co sprawia, że są wydajnymi przełącznikami mocy.
 2. Duża wydajność w przewodzeniu: Tranzystory IGBT są zdolne do przewodzenia znacznych prądów elektrycznych, co sprawia, że są stosowane w aplikacjach wymagających kontroli nad dużą mocą.
 3. Wyższe napięcie kolektor-emiter: Tranzystory IGBT mają zdolność obsługi wyższych napięć w porównaniu do tradycyjnych tranzystorów MOSFET, co jest przydatne w zastosowaniach wysokonapięciowych.
 4. Zabezpieczenia termiczne: Wiele tranzystorów IGBT posiada wbudowane mechanizmy ochrony termicznej, które zapobiegają przegrzewaniu, co zwiększa niezawodność urządzeń, w których są wykorzystywane.
 5. Szerokie zastosowania: Technologia tranzystorów IGBT jest szeroko stosowana w przemiennikach częstotliwości, zasilaczach impulsowych, układach regulacji mocy, systemach napędu silników elektrycznych oraz wielu innych urządzeniach wymagających efektywnej kontroli mocy.
 6. Zastosowanie w elektronice przemysłowej: Tranzystory IGBT znajdują zastosowanie w urządzeniach przemysłowych, takich jak falowniki, które pozwalają na precyzyjną regulację prędkości silników elektrycznych oraz konwersję energii elektrycznej.

Funkcjonalność

 • Prostownik automatycznie dostosowuje dostarczany prąd do zapotrzebowania silnika, w odróżnieniu od urządzeń transformatorowych, które statycznie dostarczają prąd, co zwiększa bezpieczeństwo akumulatorów.
 • Po aktywowaniu funkcji rozruchu, urządzenie czeka na moment, gdy silnik potrzebuje prądu - nie musimy spieszyć się do pojazdu, aby uruchomić go na raty. Dopiero po przekręceniu klucza rozruchowego, dostarcza większą ilość prądu potrzebną do rozpoczęcia pracy silnika.
 • To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo dzięki stabilnemu napięciu na wyjściu. Przystosowane jest zarówno do busów, jak i samochodów osobowych.
 • Prostownik dzięki technologii IGBT jest o wiele mniejszy niż prostowniki transformatorowe, co sprawia że jest bardziej kompaktowe.
 • Urządzenie wyprodukowane jest z najlepszej jakości komponentów.

Dane techniczne

 • Napięcie znamionowe: 230V / 50Hz
 • Natężenie prądu ładowania: 5 - 40 [A]
 • Pojemność akumulatora: 25 - 800 [Ah]
 • Napięcie prądu ładowania: 12V / 24 V
 • Maksymalny prąd rozruchowy: 400 A
 • Maksymalna moc wejściowa: 100 - 1200 [W]
 • Temperatura pracy: -20°C - 40°C
 • Efektywność: 98%
 • Klasa wodoodporności: IP 65
 • Długość kabli typu "klamer": 183 cm
 • Długość przewodu zasilającego: 195 cm

Wyposażenie

 • 1x Prostownik
 • Przewody z zaciskami "-" ; "+"
 • Pudełko
 • Instrukcja obsługi w języku polskim.

Dodatkowe informacje

Nowy produkt

Oceń produkt

Zobacz 16 produktów w tej kategorii: