

Szeroki wybór płatności dla każdego
Nie masz pewności? Zapłać u kuriera DPD.
30 dni na odstąpienie od umowy / gwarancja 2 lata
Każdy produkt pochodzi bezpośrednio od producenta
Pompy hydroforowe MH PREMIUM przeznaczone są do zaopatrywania w słodką, zimną, czystą wodę pod ciśnieniem. Pompy hydroforowe MH PREMIUM mogą służyć do dostarczania wody z ujęć studziennych lub innych źródeł zarówno do budynków mieszkalnych, jak i obiektów gospodarczych, działkowych. Przeznaczone są do zastosowań wszędzie tam, gdzie ich parametry hydrauliczne i techniczne będą właściwe i zgodne z oczekiwaniami użytkownika.
ZASTOSOWANIE: Zestaw hydroforowy składa się ze zbiornika ciśnieniowego na wodę, pompy tłoczącej i wyłącznika ciśnieniowego. Zadaniem hydroforu jest dostarczenie i utrzymanie właściwego ciśnienia wody w instalacji wodociągowej budynku.
Pompa ma zdolność zasysania wody z głębokości nie przekraczającej 8 m
Wykonanie materiałowe:
Dane techniczne:
Zastosowanie:
Zbiornik przeponowy to naczynie z umieszczoną wewnątrz trwałą gumową przeponą wykonaną z materiału EPDM, która rozdziela przestrzeń zbiornika na dwie części, wodną i powietrzną. W systemach z wodą zimną (do 35°C) zbiornik przeponowy stanowi element układu, który efektywnie utrzymuje odpowiednie ciśnienie wody w instalacji. Na bazie zbiornika przeponowego oraz pompy głębinowej lub nawierzchniowej można zbudować automat hydroforowy do pompowania np. wody pitnej. W przypadku zbiornika poziomego pompę hydroforową z osprzętem można umieścić bezpośrednio na nim. Należy pamiętać przy doborze pojemności zbiornika przeponowego, że jego wielkość uzależniona jest od wydajności pompy, z którą będzie tworzył zestaw.
ZASTOSOWANIE: Zbiornik przeponowy poziomy 100l Omnigena do zimnej wody jest przeznaczony do zmontowania z pompą z osprzętem (np. typu MHI 1500, MH 1700) W wyniku takiej kompletacji i po dodaniu węża antywibracyjnego z kolankiem otrzymujemy kompaktowy i o relatywnie małych wymiarach zestaw hydroforowy. Przy doborze wielkości zbiornika należy wziąć pod uwagę że dostępna ilość wody między wyłączeniem pompy a jej ponownym włączeniem to około 1/3 jego pojemności. Parametr ten związany jest z tym że w zbiorniku znajduje sie tzw. poduszka powietrzna która powoduje że zbiornik nie jest napełniany wodą w całej swojej objętości a dodatkowo pompa włącza się przy określonym na wyłączniku ciśnieniu co z kolei powoduje że woda ze zbiornika nie jest wypuszczona do zera.
W zbiorniku zastosowano elastyczną przeponę, która rozdziela przestrzeń w zbiorniku na dwie części. W przeponie magazynowana jest woda. Między przeponą a ściankami zbiornika wtłoczone jest powietrze pod ciśnieniem. Do pomiaru ciśnienia powietrza w zbiornikach można używać manometru służącego do pomiaru ciśnienia w kołach samochodowych.