Popularne

YATO SZELKI BEZPIECZEŃSTWA Z PASEM BIODROWYM BHP

345,70 zł
Brutto
AL5A5E18FF8E
997 Przedmioty
Stan
Nowy
Marka
Yato
Kod producenta
YT-74218
Rodzaj
szelki
Ilość

SZELKI BEZPIECZEŃSTWA Z PASEM BIODROWYM WYSOKI KOMFORT LEKKIE

YATO YT-74218

Szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym YT-74218 mogą być wykorzystane zarówno jako element systemu ochrony przed upadkiem z wysokości jak i do pracy w zawieszeniu. Szelki należą do najlżejszych w swojej klasie m.in. dzięki wykonanym z aluminium punktom zaczepowym. Siateczkowy materiał w pasie naramiennym, biodrowym i udowym oraz wypełnienia z pianki EVA poprawiają komfort, cyrkulację powietrza oraz dokładne przyleganie do ciała. Prawidłowo założone szelki muszą ściśle przylegać do tułowia, pasa oraz ud, by wraz z dedykowanym punktem zaczepowym móc równomiernie rozłożyć siły działające na ciało w trakcie upadku lub aby komfortowo pracować w zawieszeniu.

 • rozmiar uniwersalny
 • dwa punkty zaczepowe do systemu ochrony przed upadkiem zgodne z EN361
 • jeden punkt zaczepowy do systemu pracy w zawieszeniu zgodny z EN813
 • dwa boczne punkty zaczepowe do pracy w podparciu zgodne z EN358
 • cztery pętle narzędziowe w pasie biodrowym do narzędzi ręcznych o wadze max 2 kg na pętlę
 • regulowane pasy piersiowe, biodrowe i udowe
 • poliestrowe taśmy tekstylne o szerokości 45 mm oraz wytrzymałości wyższej niż 27 KN

Szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym YT-74218 zostały przetestowane w akredytowanym przez UE laboratorium i spełniają wymagania norm EN 361:2002, EN 358:2018 oraz EN 813:2008.

OPIS WIZUALNY

 1. Pasy naramienne
 2. Pas biodrowy
 3. Pasy udowe
 4. Przedni punkt zaczepowy zgodny z EN361
 5. Tylny punkt zaczepowy zgodny z EN361
 6. Boczne punkty zaczepowe zgodne z EN358
 7. Przedni punkt zaczepowy zgodny z EN813
 8. Klamry do regulacji rozmiaru
 9. Szlufki na nadmiar taśmy
 10. Pętle na narzędzia

BEZPIECZEŃSTWO I ASPEKTY PRAWNE

Praca na wysokości to praca wykonywana na poziomie powyżej 1 metra nad poziomem ziemi/podłogi, której powierzchnia nie jest otoczona ze wszystkich stron pełnymi ścianami lub konstrukcją ochronną do wysokości 1,5 metra. Jeżeli w takich warunkach nie jest możliwe zastosowanie środków ochrony zbiorowej, wówczas pracodawca zlecając pracę powinien m.in. zapewnić środki ochrony indywidualnej. Każdy element sprzętu chroniącego przed upadkiem powinien spełniać określone normy bezpieczeństwa, które producent potwierdza tylko i wyłącznie za pośrednictwem akredytowanego przez UE laboratorium badawczego. Potwierdzenie spełnienia norm przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika, ale i również chroni zarówno pracownika jak i pracodawcę przed konsekwencjami finansowymi wynikającymi z nałożonych kar przez instytucję inspekcji pracy.

Wszystkie elementy sprzętu chroniącego przed upadkiem YATO posiadają aktualne badania potwierdzające spełnienie norm bezpieczeństwa, a użytkowanie ich zgodnie z instrukcją gwarantuje 5 lat niezawodnej eksploatacji.

TERMIN WAŻNOŚCI

Okres użytkowania szelek wynosi pięć lat i jest liczony od pierwszego użycia.

Dodatkowe informacje

Nowy produkt

Oceń produkt

Zobacz 6 produktów w tej kategorii: